Fotogrammeetria

Fotogammeetria ehk trigonomeetriliste võrrandite abil fotodest 3D mudelite loomimine - kasutatakse juhul, kui ole ole võimalik objekti füüsiliselt skaneerida tema massiivsuse pärast või kui soovitakse salvestada skaneeritavat objekti äärmiselt suure detailsusega.

Kes kasutavad?

Fotogrammeetria teenust iseloomustab:

Värvide säilimine mudelil

Suur detailsus

Suurem ajakulu

Fotogrammeetria

Fotogrammeetria põhimõte on lihtne. Sihtobjekt pildistatakse sisse mitmest erinevast vaatenurgast, seejärel leitakse kattuvates piltides täpselt samad asukohad ning arvutatakse trigonomeetriliste arvutuste abil välja märgitud koordinaadid. Kui digitaalne töömudel on lõpule viidud, võib tarkvara leida veel täiendavaid punkte, et fotodel olev kujutist ühtlustada. Nii saab kahedimensioonilise algandmete põhjal luua kolmedimensioonilise tunnetusliku olukorra.

Fotogrammeetriat kasutatakse 3D mudeli saamiseks peamiselt kahel juhul –  massiivsed ja vähese detailsusega objektid, või väikesed äärmiselt suure detailsusega objektid. Näiteks nagu mesilased, keda me Maarjamäel kommunismimälestise ohvrite mälestusmärgi jaoks sisse skaneerisime. Tulemuseks oli kakskümmend tuhat metallist 3D prinditud mesilast mis eelnevalt sai sisse skaneeritud. Fotogrammeetria suureks eeliseks on täpsete värviandmete salvestamine, kuid negatiivne külg on märkimisväärselt pikem tööprotsess.

Fotogrammeetria näidised

Hinnapäring

Saa hinnapakkumine 48h jooksul.

Saada meile oma soov või kirjeldus ja lisaks hinnale anname Sulle soovituse ja infot, milline oleks parim lähenemine ja lahendus tulemuse saavutamiseks.

Iga projekti hind on alati individuaalne, sest sõltub mitmetest faktoritest, kuid umbkaudsed teenuse osutamise hinnad on järgmised:

  • Inseneeriateenused:   60€/h +km
  • 3D skaneerimine:        90€/h +km
  • Tootedisain ja välispinna mudelid: kokkuleppel