Pöördprojekteerimine

Tänu maailmaklassi seadmetele ja pikaajalisele kogemusele, saame originaalobjekti digitaalset kopeerida ja parandada ning muuta saadud mõõdistusi just sellisesse vormi, nagu klient seda soovib. Pöördprojekteerimine on soov taasluua disaineri esialgset kavatsust.

Kes kasutavad?

Kiireim viis olemasolevast objektist uus CAD-mudel teha

Objekti parameetriliste andmete kogumine

Lihtsustab prototüüpide muutmist

Pöördprojekteerimine

Oleme klientidele orienteeritud ja teeme kõik endast oleneva, et saadud ülesanded saaksid kõige kuluefektiivsemalt täidetud.

Olles olemuselt väga mitmetahuline, võib pöördprojekteerimine olla lihtne nagu üksik, funktsionaalsuseta detail, või keeruline nagu mitmest tundmatute funktsioonidega komponentidest koosnev detailide kogum. Funktsionaalsete detailidega tööd tehes on suhtlus kliendiga hädavajalik, kuna soovime mõista täpselt, millist komponenti palutakse meil taasluua ja milline on tema funktsioon. Enamikel juhtudel, kui kliendil on oma insenerimeeskond, on mõistlik tarnida mudel (rough model) ilma lisatolerantside või spetsifikatsioonita.

Pöördprojekteerimise (eng. reverse engineering) teenuse peamine eesmärk on soov taasluua disaineri esialgset kavatsust. 3D skaneerimine, mis on pöördprojekteerimise alus on hetkel kiireim viis olemasoleva objekti parameetriliste andmete kogumiseks, ning saadud andmete alusel uue CAD-mudeli loomiseks. Protsessi käik võimaldab ka vigastatud, või kulunud detaile digitaalset kopeerida, parandada. Etapi viimases lõigus luuakse digitaalsest 3D koopiast tootmiskõlbulik CAD mudel, mida saab kasutada füüsilise toote või prototüübi loomiseks. (CNC, 3D print jne)

Pöördprojekteerimise tulemid

3D skaneerimine on kiireim viis olemasoleva objekti parameetriliste andmete kogumiseks ning andmete alusel uue CAD-mudeli loomiseks. Prototüüpide muutmine ei ole kunagi olnud nii lihtne!

  • Punktipilv – PTX, PTS, XYZ
  • Polügon mudelid – STL, PLY, OBJ, VRML
  • Vabapinna mudelid – IGES, STEP, X_B, X_T
  • CAD mudelid ja koostud – IGES, STEP, Parasolid, Solidworks
  • Fotorealistlikud renderdused
  • Joonised
  • Animatsioonid

Kasutajate arvamused

Metec, Toomas Saaroja

3D skaneerimine Metecis - kiirtee toote disainist soovitud tulemuseni

Composite Plus, Tanel Šmalko

Amper Engineering on meid korduvalt aidanud erinevate tootevormide ja mudelite täpsuse kontrollimisel. Saame pakkuda oma partneritele kindlustunnet, et meie toodetud tooted on kvaliteetsed ja vastavad nõutud parameetritele.

TalTech, Tarmo Velsker

Koostöövalmis, paindlik ning igati professionaalne partner 3D skaneerimise alal

Näidismudelid

Kes kasutavad?

Meie 3D skaneerimise ja modelleerimise teenuseid kasutavad nii suured, kui väiksemad ettevõtted meie lähiriikides. Tuntumad nendest on näiteks Wisefab, Metec ja Tallinna Tehnikaülikool. Nemad on endajaoks avastanud 3D skaneerimise kasulikkuse kaasaegses tootearenduses ja kvaliteedikontrollis.

Hinnapäring

Saa hinnapakkumine 48h jooksul.

Saada meile oma soov või kirjeldus ja lisaks hinnale anname Sulle soovituse ja infot, milline oleks parim lähenemine ja lahendus tulemuse saavutamiseks.

Iga projekti hind on alati individuaalne, sest sõltub mitmetest faktoritest, kuid umbkaudsed teenuse osutamise hinnad on järgmised:

  • Inseneeriateenused:   60€/h +km
  • 3D skaneerimine:        90€/h +km
  • Tootedisain ja välispinna mudelid: kokkuleppel